http://iranneeds.com
آرشیوی
دستگیری ارازل و اوباش اینبار در کرج
دستگیری ارازل و اوباش اینبار در کرج

21 نفر از اراذل و اوباش سابقه دار، 9 قاچاقچي، چهار عضو يک باند کلاهبردار و يک قاتل فراري از سوي پليس استان البرز دستگير شدند.


اراذل و اوباش بازداشت شده که اعضاي دو باند بودند، وارد شرکت ها و مغازه هاي مبل فروشي در مشکين آباد و محمدشهر کرج مي شدند و با گرفتن پول زور از مغازه دارها و ايجاد رعب و وحشت عمومي براي شهروندان، متواري مي شدند. 

به گزارش جام جم، سردار احمدعلي گودرزي، فرمانده انتظامي استان البرز با اشاره به اين خبر گفت: چندي پيش مردي با حضور در اداره پليس اطلاعات و امنيت استان البرز عليه دو مرد شرور و نوچه هاي آنها به اتهام اخاذي و تهديد شکايت کرد. 

در تحقيق از شاکي معلوم شد وي صاحب يک مغازه مبل فروشي در مشکين آباد کرج بوده که چند روز پيش دو مرد قوي هيکل همراه چهار مرد که نوچه هايشان بودند، به زور وارد مغازه اش شده و پس از تخريب محل و کتک زدن وي و ايجاد رعب و وحشت براي ديگر مغازه داران، 17 ميليون تومان او را سرقت کرده اند. 

وي افزود: در ادامه مشخص شد، مردان زورگير مالباخته را تهديد کرده اند اگر مبلغ ده ميليون تومان ديگر به آنها پرداخت نکند، اين بار جانش را مي گيرند و با اسيد به اعضاي خانواده اش حمله مي کنند. 

شرورها با قدرت نمايي، پول زور مي گرفتند 

با اطلاعات به دست آمده از شاکي، چهره نگاري رايانه اي از متهمان خشن انجام شد. در حالي که تحقيقات ادامه داشت، صاحب يک شرکت توليدي با حضور در مرکز پليس شکايتي ارائه و عنوان کرد، شش مرد شرور به زور وارد محل کارش شده و پس از تخريب شرکت، چند ميليون پول وي را سرقت و تهديد کرده اند دوباره بازمي گردند و اين بار بايد پول بيشتري به آنها بپردازد و در غير اين صورت کشته خواهد شد. 

فرمانده انتظامي استان البرز يادآور شد: ماموران انتظامي با بررسي موضوع متوجه شدند تصاوير رايانه اي به دست آمده از اين متهمان فراري با متهماني که پليس در تعقيبشان است، مطابقت دارد. 

ماموران که احتمال مي دادند متهمان از افراد سابقه دار باشند، با بررسي آلبوم متهمان در پليس آگاهي متوجه شدند آنها از اوباش حرفه اي هستند که پيش از اين نيز به اتهام زورگيري، شرارت و اخاذي و ايجاد رعب و وحشت براي شهروندان کرجي دستگير و چندي پيش آزاد شده اند. 

گودرزي افزود: بنابراين پاتوق هاي احتمالي متهمان به طور نامحسوس تحت نظر گرفته شد تا اين که ماموران اطلاع يافتند متهمان فراري در بازار مبل مشکين آباد براي اخاذي وارد چند مغازه مبل فروشي شده و وقتي با مقاومت مغازه داران روبه رو شده اند، با شکستن شيشه و تخريب مغازه ها و ايجاد رعب و وحشت براي افراد حاضر در محل، قدرت نمايي و مقابل ديدگان مردم، خودزني کرده اند. 

دستگيري گوريل و آدمخوار 

فرمانده انتظامي استان البرز گفت: جستجوي گسترده پليس براي دستگيري متهمان ادامه يافت تا اين که روزهاي پاياني هفته گذشته ماموارن اداره اطلاعات و امنيت طي چهار مرحله عمليات ضربتي، 19 عضو اين دو باند را همراه دو سرکرده آنها به نام هاي کامران معروف به آدمخوار (26ساله) و رضا معروف به گوريل (24 ساله) دستگير کردند در بازرسي از مخفيگاه اعضاي اين دو باند که در سرقت، شرارت، اخاذي و تخريب مغازه هاي مردم و ايجاد رعب و وحشت براي شهروندان فعاليت داشتند، سه قبضه سلاح شکاري، شش قبضه سلاح سرد(قمه و چاقو)، هفت فقره چک مسروقه، مشروبات الکلي و موادمخدر کشف و ضبط شد. 

وي يادآور شد: متهمان اعتراف کردند علاوه بر ارتکاب جرايم فوق، با سد کردن راه مردم در خيابان هاي مشکين آباد و محمدشهر کرج، آنها را با چاقو و قمه تهديد و پس از کتک زدن اين افراد، پول و چک هايشان را سرقت مي کردند. 

گودرزي با اشاره به دستگيري هشت قاچاقچي و کشف 658 کيلوگرم موادمخدر ترياک از آنها، گفت: ماموران اداره مبارزه با موادمخدر استان البرز در اجراي طرح مبارزه با سوداگران مرگ، از روزهاي پاياني آذر امسال تاکنون موفق به دستگيري اعضاي سه باند قاچاق مواد مخدر شدند و از آنها 658 کيلوگرم موادمخدر ترياک کشف و ضبط کردند. 

اعتراف متهمان به چهار ميليارد تومان کلاهبرداري 

فرمانده انتظامي استان البرز با اشاره به دستگيري چهار کلاهبردار هم گفت: اين افراد با اجاره يک بنگاه املاک در حيدرآباد کرج، خانه ها را که براي فروش، اجاره يا حتي مشارکت در احداث مجتمع مسکوني به آنها سپرده شده بود، با مدارک جعلي به نام خود ثبت کرده و با همدستي يکديگر به افراد متعددي فروخته و با اين روش از 200 نفر، چهار ميليارد تومان کلاهبرداري کرده و متواري شده بودند که سه نفر از آنها در کرج و ديگري که سرکرده باند بود، در هتلي در کاشان دستگير شدند. 

متهمان علاوه بر کلاهبرداري ميلياردي، اعتراف کردند خودروهايي را که افراد براي فروش در اختيارشان قرار داده بودند، با مدارک جعلي بدون اين که صاحبان خودروها مطلع شوند، فروخته و متواري شده بودند. 

دستگيري قاتل کارگر معدن 

فرمانده انتظامي استان البرز در ادامه از دستگيري قاتل کارگر معدن ساوجبلاغ خبر داد و گفت: شهريور امسال مردي با مرکز فوريت هاي پليسي 110 در ساوجبلاغ استان البرز تماس گرفت و از مرگ يک کارگر معدن در حومه اين شهر خبر داد. 

کارآگاهان جنايي با حضور در محل حادثه متوجه شدند کارگر سي و سه ساله اين معدن به نام اصغر با 13 ضربه چاقو کشته شده است. 

تحقيقات پليس براي دستگيري عامل جنايت آغاز شد تا اين که ماموران با تحقيق از همکاران مقتول متوجه شدند وي با مرد ميانسالي که پيش از اين همکارش بوده و اخراج شده، اختلاف داشته است بنابراين اين مرد تحت تعقيب قرار گرفت و چند روز پيش در استان خراسان رضوي دستگير شد. 

متهم اعتراف کرده بود به دليل اين که مقتول به ارتباط غيراخلاقي اش پي برده و او را چند بار نصيحت کرده بود، از وي کينه به دل گرفته و او را کشته است.


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*