http://iranneeds.com
آرشیوی
جوانه ها 20 برابر گوشت مغذی هستند
جوانه ها 20 برابر گوشت مغذی هستند

به گفته پزشکان مصرف جوانه‌ها در سطح جهانی می‌تواند مشکل سوء تغذیه را از بین ببرد زیرا دانه‌ها و جوانه‌ها 20 برابر بیشتر از مواد گوشتی مغذی هستند.


جوانه ها یکی از بهترین موادغذایی برای وعده های غذایی ماست و برای رشد کودکان نیز بسیار مفید است، آشپزهای بزرگ به عنوان طعم دهنده غذا یا حتی به عنوان سبزیجات تزئینی در کنار غذا از آنها استفاده می کنند.

اکثر متخصصان در مورد مزایای جوانه ها و دانه ها گفته اند: ساقه ها نسبت به دانه ویتامین بیشتری دارند در واقع مانند دارویی کمبودهای تغذیه ای را جبران می کنند و دارای ویتامین های بسیاری مانند موادمعدنی، عناصرکمیاب، پروتئین ها، اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب ضروری، آنزیم ها و مواد فعال بیولوژیکی هستند.

جوانه ها سطح بالایی از کلروفیل را برای بدن فراهم می کنند و به کمک اکسیژن، بدن را سم زدایی می کنند؛ دانه ها دارای آنتی اکسیدان و فیبر هستند که باعث هضم بهتر غذا می شوند، پیری زودرس بافت ها را کند می کنند، با سرماخوردگی مبارزه می کنند، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند؛ در کل ویتامین ها و اکسیدان های مفیدی برای زمستان هستند؛ دانه ها و جوانه ها به راحتی قابل هضم هستند و دارای مواد مغذی بیشماری هستند.

به گفته پزشکان استفاده از جوانه ها در سطح جهانی می تواند مشکل سوء تغذیه را از بین ببرد زیرا دانه ها 20 برابر بیشتر از مواد گوشتی مغذی هستند در ضمن ارزان ترند و با اضافه کردن برخی از جوانه ها در منوی غذایی روزانه کمتر دچار سوء هاضمه می شوید.
 
 
منبع: جام جم آنلاین 


آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*