آخرین اخبار
آگهی‌ها
            1392/01/10
در این مقاله آخرین شیوه و متدهای بازاریابی را می خوانید
  بازاریابی تبدیلی
  اين شيوه بازاريابي, زماني به کار گرفته مي شود که براي کالاها و خدمات عرضه شده شرکت تقاضاي منفي وجود داشته باشد يعني مردم تمايلي به خريد يا استفاده آنها نداشته و نگرش منفي نسبت به آن کالاها دارند حتي حاضرند با پرداخت مبلغي از خريد و مصرف آنها صرفه نظر کنند. در اين وضعيت وظيفه مدير بازاريابي اين است که تقاضاي منفي را به تقاضاي مثبت تبديل نموده و به سطحي مساوي با عرضه برساند.
   
  بازاريابي انگيزشي 
  بازاريابي انگيزشي يا تحريکي زماني مورد استفاده قرار ميگيرد که تقاضا  براي کالا وجود نداشته و مردم نسبت به محصول بي اعتنا باشند, فقدان تقاضا يا تقاضاي صفر عمدتا در مورد محصولات به ظاهر بي ارزش مثل کاغذهاي باطله يا کالاهاي داراي ارزش اما غير قابل استفاده در محل مانند کولر در مناطق سردسير و يا محصولاتي که جنبه نوآوري داشته و مصرف کنندگان هنوز در مورد آنها اطلاعات کافي ندارند مصداق دارد.
   
  بازاريابي توسعه اي
  اين نوع بازاريابي به منظور پاسخ گويي به تقاضاي نهان يا پنهان مصرف کننده  بالقوه, به کار گرفته مي شود. تقاضاي پنهان حالتي از تقاضا است که کالا يا خدمتي مورد نياز عده زيادي ازمردم است و اين نياز براي مردم به صورت آرزو و آرمان درآمده اما تا به حال هيچ فرد يا موسسه اي به فکر توليد آنها نبوده است مثل تقاضا براي روغن موتوري که نياز به تعويض نداشته باشد و يا تقاضا براي سيگاري که فاقد نيکوتين باشد.
   
  بازاريابي مجدد
  در بعضي مواقع ممکن است تقاضا براي محصول مورد نظر کمتر از دوره هاي قبل پيش بيني شود و در صورت ادامه روند فعلي کالا يا خدمت مزبور, شرکت تعدادي از مشتريان خود را از دست بدهد چرا که تمام اشياء, خدمات, ايده ها, تفکرات, مکانها و سازمانها در نهايت تقاضاي متزلزل و تنزلي را تجربه خواهند کرد. براي مثال تعداد زيادي از مارکهاي تجاري که امروز داراي محبوبيت و معروفيت هستند به مرور زمان و با ورود محصولات جديد اعتبار قبلي خود را از دست ميدهند.
   
  بازاريابي همزماني
  در بعضي مواقع عرضه و تقاضا با هم برابر نيستند يعني ممکن است در بعضي از فصول سال عرضه بيشتر از تقاضا و برعکس در فصول ديگري از سال تقاضا بيشتر از عرضه باشد. براي مثال هتلهاي موجود در مناطق گرمسير در فصل تابستان کمتر از ظرفيت و در فصل زمستان بيش از حد رزرو مي شوند و يا تقاضا براي بليط سينما در روزهاي تعطيل خيلي زياد بوده در حالي که در ايام غير تعطيل افراد کمتري از سينماها ديدن مي کنند. 
   
  بازاريابي محافظتي
  مطلوبترين حالتي از تقاضا که موسسات با آن روبه رو مي شوند, حالت تقاضاي کامل است که در آن سطح عرضه وتقاضا در زمان معيني با هم برابرند البته اين از مواردي است که به ندرت براي موسسات پيش     مي آيد. به هر حال در چنين شرايطي نيز نبايد مديران بازاريابي خوش خيال بوده و فکر کنند که اين وضعيت براي هميشه باقي خواهد ماند چرا که دو عامل فرساينده, تعادل عرضه و تقاضا را تحديد مي کند.
   
  بازاريابي تضعيفي
  در بعضي از مواقع تقاضا براي يک محصول يا خدمت خيلي بيشتر از عرضه آن است. اين حالت که به تقاضاي بيش از حد معروف است نوعي از تقاضاست که معمولا در شرايط جنگي و يا در هنگام بحرانهاي اقتصادي و سياسي به طور ناگهاني و غير منتظره اتفاق مي افتد و منابع موسسه توليدي را تحت فشار قرار مي دهد به طوري که موسسه قادر به جوابگويي تقاضا نمي باشد. بازاريابان در چنين مواقعي بايد با تلاش تضعيفي سعي کنند تقاضا را کاهش داده و مشتريان را به طور موقتي و تا زماني که بتوانند توليد خود را افزايش دهند دلسرد کنند.

  بازاريابي مقابله اي
  محصولات و خدمات زيادي وجود دارند که تقاضاي آنها براي رفاه عمومي جامعه و به تبع آن براي رفاه مصرف کننده و عرضه کننده آن مضر است و هر نوع تقاضا براي آنها زايد به نظر مي رسد مثل تقاضا براي مواد مخدر, سيگار و تقاضا براي احتکار کالا و ارزاق عمومي و مواد محترقه جهت کودکان در ايام نوروز. 

    
   تاریخ درج خبر: 1392/01/10
   ساعت درج خبر:
   • شیوه های مختلف بازاریابی
   • متد بازاریابی
   • ‌بازاریابی تبدیلی
   • ‌بازاریابی انگیزشی
   مطالب مرتبط
   نظرات کاربران
   نظرات کاربران
   نظرشما
   نام
    
   آدرس صندوق الکترونیکی
      
   نظرات کاربران
    
    

   پربازدیدترین‌ها
   اخبار آموزش -اعلام زمان برگزاری آزمون استخدامی معلمان
   وزیر آموزش و پرورش زمان برگزاری آزمون استخدامی برای بکارگیری 5000 معلم را دهه سوم شهریورماه امسال اعلام کرد.
   تازه‌های آموزش
   مقالات آموزشی
   دانستنی‌های علمی
   آموزش شبکه
   آموزش خانه‌داری
   آگهی های تصادفی