http://iranneeds.com
يكشنبه 16 اسفند 1394
DS5، آدمیرال فرانسوی در ایران
DS5، آدمیرال فرانسوی در ایران

برند سیتروئن با قرنی سابقه و پیشینه، در ایران نام و نشان شناخته‌شده‌ای است و علیرغم تمامی معایب و کاستی‌ها، از محصولات آن به نیکی یاد شده و می‌شود.


وب سایت پدال - سام کاویانی: برند سیتروئن با قرنی سابقه و پیشینه، در ایران نام و نشان شناخته‌شده‌ای است و علیرغم تمامی معایب و کاستی‌ها، از محصولات آن به نیکی یاد شده و می‌شود.

در حرکتی نوین و رو به جلو، سیتروئن قصد آن نموده که دردانه لوکس خود را که "DS” نام دارد، در معرض دیدگان ما ایرانیان نهد. به همین بهانه، سعی نمودیم که شما را با یکی از جدیدترین مدل‌های این برند به نام DS 5، آشنا نماییم.

 
بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایران

 

نام DS بیش از هر چیز، آدمی را به یاد مدل افسانه‌ای سیتروئن DS می‌اندازد و شواهد هم گویا مؤید همین امر است. سیتروئن DS خودرویی بود که در سال 1955 میلادی پا به عرصه وجود نهاد و مرکبی بود فراتر از زمانه خود. نامش هم مخفف و برگرفته از کلمه déesse فرانسوی و یا Goddess انگلیسی بود که در لغت به معنای "الهه” است.این الهه فرانسوی توسط فلامینیو برتونی (FLAMINIO BERTONI) ایتالیایی طراحی شد و تکنولوژیهایی را هم در خود گردآورده بود که پیش از آن هرگز در هیچ خودرویی دیده نشد.DS، اولین خودرویی در عالم بود که از ترمزهای دیسکی و فرمان الکتریکی بهره می‌برد و نخستین خودرویی هم بود که از تکنولوژی پیشرفته سامانه تعلیق هیدروپنوماتیک برخوردار بود. و مهم‌تر از همه، رکود حرکت بر روی سه چرخ را، اولین بار او بود که به نام خود ثبت نمود. همین خودرو به‌طور روزمره توسط ژنرال دوگل، رئیس‌جمهور فرانسه مورد استفاده قرار می‌گرفت و گویا در برهه‌ای از زمان، وی را از تروری سخت مخوف رهانید و آن هم تنها با حرکت بر روی سه چرخ! سیتروئن DS تا سال 1975 میلادی در مدار تولید بود و در سال 1999 میلادی هم توانست عنوان زیباترین خودروی قرن بیستم را از آن خود نماید.
بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایران

 

اما برند DS چگونه احیاء شد؟ ماجرا از آن لحظه‌ای آغاز شد که سیتروئن در سال 2009 میلادی اعلام نمود که قصد دارد یک برند مجزا، به نام DS را بنیان نهد، این برند هم به ساخت مدل‌های مجهزتر و یا همان "پریمیوم” مبادرت خواهد کرد.یعنی درست همانند کاری که سال‌ها پیش از آن سازنده‌ای همچون تویوتا انجام داد و خودروهای لوکس خود را با نام و نشان متفاوتی به جهانیان معرفی نمود. شعاری هم که این برند (DS) برای خود برگزید این‌چنین بود: SPIRIT OF AVANT-GRADE””


بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایران

 

نخستین مدل از این برند هم سیتروئن DS3 نام داشت که در سال 2010 میلادی به بازارهای جهانی معرفی شد، این خودرو که بر مبنای پلت فرم سیتروئن C3 PLURIEL تکوین یافته بود، در همان آغاز کار توانست موفقیت‌های بسیاری را نصیب سازندگان خود نماید؛ مثلاً در سال 2010 میلادی، عنوان خودروی سال را از طرف مجله TOP GEAR بریتانیا دریافت و نیز، جوایز متعددی را هم به لحاظ شاخص رضایت مشتریان کسب نمود.پس از مدتی، مدل DS4 روانه بازار شد که این خودرو هم توانست در جشنواره خودروی گلاسکو اسکاتلند، جایزه بهترین خودروی سال 2012 میلادی را از آن خود نماید. مدل‌های دیگر این برند هم DS 5 و DS 5LS و DS 6 نام دارند که هر سه آن‌ها نیز در لیست ورود به کشورمان قرار دارند.در این میان، ما هم در وهله نخست، معروف‌ترینشان یعنی DS 5 را جهت بررسی گزینش نمودیم، خودرویی که در حال حاضر، رئیس‌جمهور فرانسه جهت تردد خود به کاخ الیزه از آن استفاده می‌کند.

 
بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایران

 

DS 5، یک خودروی هاچ‌بک اجرایی (EXECUTIVE) است و برای نخستین بار، در ماه آوریل سال 2011 میلادی در نمایشگاه خودروی شانگهای رونمایی شد و در ماه نوامبر همان سال هم به بازارهای اروپایی راه یافت. این خودرو در سال 2015 میلادی دستخوش فیس‌لیفت شد و از این سال به بعد نیز تنها با نام DS به فروش رسید، یعنی درست پس از شصت سال از آغاز ورود نخستین سیتروئن DS به بازارهای دنیا و به یاد و خاطره آن. خودروی DS 5 بر مبنای پلت فرم PF2 شرکت پژو- سیتروئن (PSA) تکوین و توسعه‌یافته و این همان سازه ایست که در پژو 3008 هم به کار رفته است.با آنکه شرکت‌های پژو و سیتروئن از پلت فرم و قطعات همسانی جهت ساخت و تولید محصولات خود بهره می‌برند ولی کماکان تولید خودروهای آن‌ها به‌طور جدا از یکدیگر صورت می‌گیرد، اما نکته جالب این است که DS 5 نخستین خودرویی از سیتروئن است که در سایت اروپایی پژو واقع در SOCHAUX فرانسه تولید می‌شود. مکان دیگری هم که این خودرو در آن به تولید می‌رسد منطقه صنعتی شن ژن (SHENZHEN) چین است. مدل DS 5LS هم که در واقع نسخه سدان DS 5 به شمار می‌آید، برای نخستین بار در 28 مارس سال 2014 میلادی به بازارهای جهانی معرفی شد و اولین خودرویی هم از سوی این برند است که در طراحی آن از الگوی "DS WING” استفاده شده است.توضیح: خودروهای به‌اصطلاح اجرایی (EXECUTIVE) در زبان فارسی معادل دقیقی ندارند ولی در عمل به خودروهایی خطاب می‌شوند که مورد استفاده روزمره تجار و مدیران عمدتاً اروپایی قرار گرفته و در عین حال نیز، از دوام و کیفیت بسیار خوبی هم برخوردارند. از این خودروها به نام بیزینس کلاس (BUSINESS CLASS) هم یاد می‌شود.

 
بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایران

 

طراحی بدنهاگر تنها قصدمان این است که DS 5 را به لحاظ طراحی در کلاس خاصی جای دهیم، خیلی زود به دری بسته برخواهیم خورد. زیرا که این خودرو در هیچ فرم متعارفی نمی‌گنجد و مخلوطی از یک هاچ‌بک و استیشن و نیز شوتینگ برک است. در بخش جلو، این خودرو از المان‌هایی بهره می‌برد که کمابیش مختص خودروهای لوکس است، جلوپنجره‌ای مشبک که گرداگرد آن را نوارهای ضخیم کرومی فرا گرفته و در میانه آن هم نشان DS خودنمایی می‌کند، نشانی که قرار است از این پس رویاروی فرادستانی همچون بنز و لکسس و…قرار گیرد و با آن‌ها به نبردی تن‌به‌تن برخیزد. چراغ‌های باریک جلو، با آن نگاه مغناطیسی خود از تلفیق لامپ‌های LED و زنون تکوین یافته‌اند و از تکنولوژی نوینی به نام DS LED VISION”” بهره می‌برند که مشابه اش تاکنون در کمتر خودرویی در این عالم دیده شده است. از دیگر خصائص منحصربه‌فرد در این طراحی، می‌توان به زه کرومی باریکی اشاره داشت که از چراغ‌های جلو DS 5 تا شیشه جلو آن امتداد می‌یابد و به‌خصوص در رنگ‌های تیره این خودرو، جلوه بسیار زیبایی را برای آن مهیا نموده است. در عقب هم، چراغ‌های L شکل جای گرفته‌اند که از پیوند با اگزوزهای دوبل پنج‌ضلعی و نیز سپری پهن و شکیل، نمایی اسپرت و تا حدی جسورانه را برای این خودرو به ارمغان آورده‌اند. درمجموع، طرح این خودرو را می‌توان کاملاً خاص و ویژه دانست و شاید همین امر، از نقاط قوت آن به‌حساب آید زیرا که هر چه باشد، منحصربه‌فرد بودن یک طرح از مطالبات اصلی خریداران یک خودروی لوکس است و اگر غیر از این بود، این دسته از خریداران در پی یک هاچ‌بک معمولی بودند و نه نسخه‌ای لوکس و گران‌قیمت!

 
بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایران

 

کابینخاص بودن این خودرو تنها به مواردی همچون طراحی بدنه آن ختم نمی‌شود بلکه به کابین آن نیز سرایت نموده است. کابینی که از عرف مرسوم در خودروهای لوکس تبعیت نکرده و نسخه‌ای خاص و سنت‌شکن است.در این کابین، راحتی سرنشینان و رعایت دقیق اصول ارگونومی از نکات مورد توجه طراحان بوده و این موارد، با موقعیت بسیار مناسب راننده در پشت فرمان و تسلط او بر ادوات و کنترلرها ترکیب می‌شوند.

 
بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایران

 

سقف این خودرو از طرحی فضایی (AEROSPACE) سود می‌برد و در عین حال نیز، سه فرورفتگی نورانی در آن تعبیه شده‌اند که در اوقات شبانه‌روز، نمای متفاوتی را برای سرنشینانش مهیا می‌کنند. در میانه کنسول، یک صفحه نمایشگر لمسی رنگی جای گرفته که به‌واسطه آن به‌راحتی می‌توان با سامانه‌های های صوتی، تصویری و GPS و…. پیوند یافت. با تعبیه این سامانه لمسی، سازنده توانسته 12 عدد دکمه کنترلی را در کنسول حذف نموده و کارکردشان را در یک جا متمرکز کند. از سویی دیگر، سیستم نمایشگر بالاسری (HUD) هم که در شیشه جلوی این خودرو تعبیه شده، مددکار راننده در هنگام یک سفر طولانی‌مدت است. دکمه‌ها و کنترلرهای متعددی هم بر روی سقف آن جای گرفته‌اند، سقفی که از کابین خلبانان هواپیما گرته‌برداری شده است.سامانه‌ای دیگری هم که کمک حال راننده است، DS CONNECT BOX نام دارد که در آن شماره تلفن‌های مهم و اضطراری و نیز امداد و نجات، بنا به کشور محل رانندگی به‌طور خودکار جانمایی می‌شوند. همچنین سامانه MYDS هم در این کابین وجود دارد که حاوی برنامه‌های کاربردی تلفن همراه از جمله IOS و آندروید (ANDROID) می‌باشد.

 
بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایران

 

درزمینهٔ کیفیت و به‌کارگیری مواد مرغوب و درجه یک نیز، سیتروئن به‌راستی سنگ تمام گذاشته و از آنچه که بتوان تصورش را کرد فراتر رفته است.در حال حاضر، سه کیفیت متفاوت از چرم برای این کابین قابل سفارش است که از جمله می‌توان به چرم‌های نیمه آنیلین (SEMI – ANILINE) اشاره نمود، که بنا به ادعای وب‌سایت شرکت، لوکس‌ترین نسخه موجود در صنایع خودروسازی امروز دنیاست، آن دیگری هم، روکش چرمی با طرح بند ساعت (WRATH BRACELET DESIGN) است که در حال حاضر، مشابه اش در هیچ خودرویی از این عالم دیده نمی‌شود. این طرح که با استفاده از چرم درجه یک و الگویی همانند بندهای ساعت، توسط استادکارانی سخت ماهر بر اسکلت صندلی‌های دوخته می‌شود، آن‌چنان زیبا و باسلیقه ساخته‌وپرداخته شده که حتی مشاهده تصاویرش نیز دوستداران خودرو را به سر شوق می‌آورد. در این تریم، نشان DS بر روی پشت‌سری تک‌تک صندلی‌ها حک شده است.

 
بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایران

 

در جای‌جای کابین این خودرو، ترکیب آلومینیم برس خورده به همراه فلز، باسلیقه هر چه تمام‌تر و مونتاژی مثال‌زدنی صورت پذیرفته است و در گوشه دیگری از کابین هم یک ساعت آنالوگ با مارکی مشهور خودنمایی می‌کند. در کل، گرچه برخی از سایت خودرویی در دنیا، من‌جمله تلگراف (TELEGRAPH) بریتانیا، نحوه گزینش مواد و ساخت و پرداخت این کابین را در حد ساخته‌های آئودی نمی‌دانند ولی در عین حال بر سبک نوآورانه، شاد، لذت‌بخش و نیز سنت‌شکن این کابین مهر تایید زده و همچنین، از حس طراوت و سبک‌بالی که این کابین بر سرنشینان خود القاء می‌کند نیز سخن رانده‌اند.سایت معروف CARBUYER بریتانیا نیز، ظاهر شیک و کیفیت بالای این کابین را از موارد مثبت آن برشمرده و تنها نکته منفی را در این میان، فضای محدود سر در عقب آن دانسته است.

 
بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایران

 

پیشرانهدر حال حاضر، چند پیشرانه متفاوت بنزینی و دیزلی محرک و حیات‌بخش این الهه فرانسوی هستند. پیشرانه‌های بنزینی این خودرو تنها در یک حجم 1.6 لیتری و در دو تیپ متفاوت عرضه می‌شوند، این دو تیپ هم به ترتیب THP 160 و THP 200 نام دارند و هر دوی‌شان هم مجهز به سامانه توربوشارژ هستند. پیشرانه THP 160 با همکاری گروه خودروسازی ب‌ام‌و توسعه‌یافته است و از توانی معادل 160 اسب بخار و گشتاوری معادل 200 نیوتن‌متر برخوردار است. خروجی توان پیشرانه THP 200 هم معادل 200 اسب بخار و گشتاورش برابر با 275 نیوتن‌متر است. البته اخیراً یک پیشرانه به نام THP 210 هم معرفی شده است که از توانی معادل 210 اسب بخار برخوردار است و قرار است که از سال جاری میلادی (2016) در این خودرو به کار گرفته شود. پیشرانه‌های دیزلی این خودرو در دو نوع متفاوت عرضه می‌شوند و از انواع با آلایندگی کم (BLUEHDI) هستند که در حال حاضر از جدیدترین و مدرن‌ترین نسخه‌های شرکت سازنده خود به شمار می‌آیند. نخستین پیشرانه دیزلی که BLUEHDI 120 نام دارد از توانی معادل 120 اسب بخار برخوردار است و پیشرانه دیگر هم که BLUEHDI 150 نام دارد از حجمی معادل 2 لیتر و خروجی توانی معادل 150 اسب بخار بهره می‌برد. نسخه‌هایی هم که قرار است وارد کشورمان شوند از انواع بنزینی آن هستند. تمامی این پیشرانه‌ها نیز از استاندارد آلایندگی یورو 6 بهره می‌برند. به لحاظ سیستم انتقال قدرت، این خودرو از یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک بهره می‌برد که توسط شرکت آیسین (AISIN) ژاپن توسعه‌یافته است، شرکتی که درزمینهٔ ساخت گیربکس از برترین‌هاست و از لکسس تا پورشه، مشتریان آن هستند. خصوصیات فنی و تکنیکی پیشرفته DS 5، مورد تاکید اکثر کارشناسان خودرویی در دنیا قرار گرفته است و عمده سایت‌های معروف خودرو، هندلینگ خوب و سواری راحت آن را ستوده‌اند.

 
بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایران

 

ایمنیبه لحاظ ایمنی، نسخه اولیه این خودرو توانسته است 5 ستاره را از موسسه ایمنی EURONCAP اروپا کسب نماید و تمامی تیپ‌های آن نیز به‌طور استاندارد از 6 عدد کیسه هوای ایمنی بهره می‌برند. همچنین سامانه‌های ایمنی متعددی همچون ABS،BA،EBD،ESP و…در تمامی نسخه‌های این خودرو به‌طور استاندارد تعبیه شده است. علاوه بر آن، سیستم‌های پیشرفته‌ای اعم از کنترل کشش هوشمند (ITS)، کنترل خودکار نور بالای چراغ خودرو (AHB) و هشداردهنده خروج از خط (LWB) و سیستم نمایشگر نقاط کور (BSM) و….. در انواع متعدد این خودرو وجود دارند. همه این‌ها هم در کنار یکدیگر،DS 5 را به یکی از ایمن‌ترین خودروهای مدرن امروزی در دنیا بدل نموده است.

 
بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایران

 

داوری نهاییبا آنکه DS”” برند نوینی در خانواده لوکس‌ها محسوب می‌شود ولی از پشتوانه قوی فنی و مهندسی‌سیتروئن برخوردار است و به همین سبب نیز، طی چند سال اخیر، موفقیت شایان توجهی را در بازارهای اروپایی و آسیایی از آن خود نموده است. مثلاً این برند در سال 2014 میلادی، جز ده برند لوکس پرفروش در بازار چین بود. بازار بسیار مهمی که در کنار آمریکا، جز اهداف نخست لوکس سازان دنیا به شمار می‌آید. در این میان،DS 5 هم به‌عنوان یکی از محصولات جدید این شرکت، هیچ نوع کم و کسری خاصی نسبت به دیگر همتایان لوکس خود ندارد و حتی در برخی از ویژگی‌های ظاهری و داخلی، از آن‌ها نیز برتر است، اما در ایران، این خودرو و نیز برند DS راه دشواری را پیش رو دارند تا بلکه بتوانند به توفیق درخوری دست یابند. نخستین معضل هم در این میان، به موانع ذهنی مربوط می‌شود. بنا به دلایل عدیده اقتصادی، تاریخی و…. لوکس سواران ایرانی کماکان برندهای ژرمنی را برای خرید ترجیح می‌دهند و با طیب خاطر هم حاضرند که صدها میلیون تومان را به پایشان هزینه کنند ولی در مواجه با دیگر لوکس‌های اروپایی، ژاپنی و کره‌ای و …. با احتیاط بیشتری برخورد می‌کنند و حتی برند قدری همچون لکسس نیز، به‌رغم تمامی شایستگی‌ها، نتوانسته است بر این جو فائق آید.در این میان،DS هم به‌عنوان برندی ناشناخته باید تلاش مضاعفی را صورت دهد تا قلوب مشتریان ایرانی را فتح نماید و ناگفته نماند که انجام صحیح این امر هم تنها بر عهده نمایندگان ایرانی آن است. چنانچه نماینده وطنی این برند اهداف درازمدت را در پیش گرفته و رضایت خاطر مشتریان ایرانی را در سرلوحه اهداف خود جای دهد و در این راه صبر و استقامت ورزد و در عین حال، از سود بادآورده خود چشم‌پوشی کند، حتماً موفق خواهد شد و چنانچه خدای‌نکرده مسیری خلاف آن را در پیش گیرد و اهداف کوتاه‌مدت دلالی و نیز بی‌مسئولیتی و راحت‌طلبی را چاشنی کار خود کند، بی‌شک در همان چند ماه اول کار با مغز به زمین خواهد خورد! امید است که این‌گونه نشود.

 
بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایران

 

مشخصات فنی DS 5در حال حاضر، به‌غیراز پیشرانه‌های دیزلی، این خودرو عمدتاً با دو پیشرانه بنزینی THP 160 و THP 200 به بازارهای آسیا عرضه می‌شود که در ذیل مشخصات هر دو ذکر می‌شود.پیشرانه THP 160 (نسخه سفارش ایران)حجم موتور: 1598 سی‌سیتوان: 160 اسب بخار در 6000 دور در دقیقهگشتاور: 240 نیوتن‌متر در 1400 الی 4000 دور در دقیقهشتاب صفر تا صد: 9.5 ثانیهحداکثر سرعت: 202 کیلومتر بر ساعتمصرف ترکیبی سوخت: 7.5 لیتر در هر صد کیلومتر مسافتپیشرانه THP 200حجم موتور: 1598 سی‌سیتوان: 200 اسب بخار در 6000 دور در دقیقهگشتاور: 275 نیوتن‌متر در 1700 الی 4500 دور در دقیقهشتاب صفر تا صد: 8.4 ثانیهحداکثر سرعت: 230 کیلومتر بر ساعتمصرف ترکیبی سوخت: 7.8 لیترسیستم فنربندی جلو: مک‌فرسون استراتسیستم فنربندی عقب: محور پیچشینوع کالیپرهای ترمز جلو و عقب: دیسکی خنک شوندهاستاندارد آلایندگی: یورو 6


بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایرانابعادطول/عرض/ارتفاع: 4530/1871/1520 میلی‌مترفاصله بین دو محور: 2727 میلی‌متروزن: 1540 کیلوگرم (نسخه THP 160) و 1598 کیلوگرم (نسخه THP 200)حجم مخزن سوخت: 60 لیترگنجایش صندوق بار: 468 لیتر (1350 لیتر در صورت خوابانیدن صندلی‌ها)


بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایران

 

ایمنی5 ستاره از موسسه ایمنی EURONCAP6 عدد کیسه هوا (راننده، سرنشین جلو، جانبی و پرده‌ای)سیستم ضد بلوکه ترمز ABSسیستم کمکی ترمز BAسیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBDسیستم کنترل پایداری ESPسیستم ضد لغزش ASRسیستم کمکی حرکت از روی تپه‌ها HILL START ASSISTسیستم کنترل کشش هوشمند INTELLIGENT TRACTION CONTROLسیستم هشداردهنده خروج از مسیر حرکت LANE DEPARTURE WARNINGسیستم نمایشگر نقاط کور BLIND SPOT MONITORINGسیستم ردیاب فشار پایین باد تایرها LOW TYRE PRESSURE DETECTORسیستم پرتوافکنی بر اجسام ساکن در سرپیچ‌ها و تقاطع‌ها STATIC INTERSECTION LIGHTINGسنسورهای پارک جلو و عقبدوربین دید عقبو…

 
بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایرانبررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایرانبررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایرانبررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایران

 

تجهیزاتسیستم ورود بدون کلید هوشمند به همراه استارت بدون کلیدکروز کنترل به همراه محدودکننده سرعتسقف پانورامیک (این سقف دارای سه سانروف مجزا از یکدیگر است و هرکدام از این سانروف‌ها نیز می‌تواند به‌طور جداگانه توسط سرنشین باز و بسته شود)سیستم نمایشگر سربالای رنگی HEAD UP DISPLAYفرمان الکتریکی حساس به سرعتنمایشگر لمسی به سایز 7 اینچتهویه مطبوع تمام اتوماتیک دو ناحیه‌ای به همراه کانال برای سرنشینان عقبآینه‌های جانبی به همراه گرم‌کن، جمع شونده برقیسیستم DS LED VISION”” چراغ‌های جلو (ترکیبی از LED و زنون)کنترل سیستم صوتی بر روی فرمان + CD + MP3 و پورت USB و اتصالات بلوتوث و هندزفری + سامانه کاربردی تلفن همراه به نام MYDSسیستم صوتی با مارک DENONتنظیم الکتریکی صندلی‌ها به همراه حافظه و گرم‌کن و نیز ماساژورسیستم هدایت ناوبری به همراه سامانه GPSتنظیم فرمان در عمق و ارتفاعمحافظ فلزی ورودی درب‌های عقب و جلوچراغ‌های قابل چرخش با زاویه چرخ‌هاساعت آنالوگصندلی‌ها و فرمان با پوشش چرمیسیستم روشنایی در روز (DAY RUNNING LIGHT)سیستم همراهی چراغ‌های جلوپنجره‌های عقب به رنگ دودیروشن و خاموش شدن اتوماتیک چراغ‌های جلو (AUTO LIGHT)شوینده چراغ‌های جلوآینه‌های داخلی از جنس الکتروکرومیک با قابلیت تیره شدناستراحتگاه دست در میانه کنسول جلو به همراه محفظهاستراحتگاه دست در پشت به همراه جاانداز چوب‌های اسکیسنسور بارانچراغ‌های عقب از جنس LEDاگزوزهای دوگانه سر کرومیسیستم START/STOPرینگ‌های آلومینیمی 18 اینچیو… 
بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایرانبررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایرانبررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایرانبررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایرانقیمت

 

  • در ایران: 207 میلیون تومان (نسخه THP 160)
  • در فرانسه: 29,750 یورو (قیمت پایه)
  • در بریتانیا: 25,980 الی 34,890 پوند (نسخه 2 لیتری دیزل)
  • در چین: 219,900 الی 243,900 یوآن (نسخه THP 160) و 236,900 الی 301,900 یوآن (نسخه THP 200)


 

بررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایرانبررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایرانبررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایرانبررسی DS 5، آدمیرال فرانسوی در خاک ایرانDS5
آدرس های ما در تلگرام

با عضویت در کانال های ما در تلگرام به صورت لحظه ای از اخبار مورد علاقه خود با خبر خواهید شد.این کانال ها بروزترین اخبار روز ایران و جهان با کیفیتی خوب و مطمئن با  نظارت مستقیم تحریریه ایران نیدز در اختیار شما قرار خواهند داد.

کانال جدیدترین اخبار
@iranneeds
کانال گردشگری و سفر
@iranneedstravel
کانال آشپزی
@iranneedsfood

 

مطالب مرتبط
نظرات کاربران

ارسال نظر در مورد این مطلب:
نام شما : *
آدرس ایمیل : *
متن نظر : *
کد امنیتی :
Refresh Code

لطفا عبارت درج شده در تصویر بالا را در کادر زیر بنویسید

*